Cieszę się, że tu jesteś !

Jestem dietetykiem klinicznym, autorem artykułów naukowych i twórcą szkoleń dla dietetyków. Uzyskałem tytuł dietetyka w 2020 roku oraz tytuł magistra dietetyki w 2022 roku (specjalność - dietetyka kliniczna), nabywając wiedzę niezbędną do prowadzenia dietetycznego osób zdrowych i tych borykających się z chorobami. Od 2020 roku przeprowadziłem 260 podopiecznych przez dietę standardową i dietę w chorobie uzyskując przy tym 100% skuteczności w prowadzonej diecie, czego potwierdzeniem są opinie pacjentów (5/5 - Google). Dla swoich podopiecznych przygotowałem ponad 750 indywidualnych jadłospisów uwzględniając przy tym preferencje smakowe i stan zdrowia. Stale uczęszczam na szkolenia, a czas wolny przeznaczam na samodzielne pogłębianie wiedzy, którą następnie przekazuję swoim klientom i pacjentom. Jestem zdania, że nawet w chorobie trzeba czerpać przyjemność z jedzenia, dlatego podczas przygotowywania jadłospisów i planowania konsultacji kieruję się zasadą "zdrowo i smacznie do celu".

Według mnie samo posiadanie planu dietetycznego lub odbycie pierwszej konsultacji dietetycznej to tylko połowa sukcesu. Początkową motywację trzeba wzmacniać wraz z dążeniem do celu. Właśnie dlatego tak ważnym elementem współpracy jest stały kontakt z dietetykiem. Możliwość zadania pytania, rozwiania wątpliwości lub wprowadzenia detalicznej zmiany do planu dietetycznego to elementy, bez których efektywna współpraca dietetyczna nie istnieje. Właśnie taki kontakt z dietetykiem oferowany jest podopiecznym Bhealty.

oferta
Dietetyk z uśmiechem na twarzy zachęca do zapoznania się z jego ofertą

Cieszę się, że tu jesteś !

Dieta w chorobie

Jako dietetyk kliniczny zajmuję się prowadzeniem kompleksowej dietoterapii chorób dietozależnych. Każdy pacjent i każda jednostka chorobowa wymaga innego podejścia żywieniowego dlatego specjalizuję się tylko w wybranych jednostkach chorobowych. Sprawdź z jakim problemem zdrowotnym mogę Ci pomóc:

  • Refluks, Choroba wrzodowa, Kamica żółciowa, Stłuszczenie wątroby, IBS, SIBO
  • Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Guzki i wole tarczycy
  • Insulinooporność, Cukrzyca typu 2, Hipoglikemia reaktywna
  • Nadciśnienie, Podwyższony cholesterol, Miażdżyca, Choroba wieńcowa
  • PCOS, Endometrioza
  • Trądzik, Łuszczyca
  • Sarkoidoza
  • Zaburzenia odżywiania, Anemia, Niedożywienie
  • Nietolerancje pokarmowe: Laktoza, Kazeina, Gluten, Pszenica
Kalendarz otwarty na stronie planowania swojego sukcesu. Obok są poukładane, pokrojone owoce.

Dieta w chorobie

Przebieg dietoterapii z dietetykiem klinicznym

Pierwszym i najważniejszym etapem współpracy dietetycznej w chorobie jest uzupełnienie wywiadu żywieniowego. Dzięki informacjom zawartym w wywiadzie dietetyk przygotowuje dokumentację medyczną, na której opiera całą dietoterapię. W wywiadzie znajdują się pytania podstawowe (np. o wiek, masę ciała, wzrost, cel zdrowotny), pytania dodatkowe (np. o sen, nawodnienie, alkohol, słodycze, restauracje, suplementację), pytania kliniczne (np. o zdiagnozowane choroby, występujące objawy, przyjmowane leki, choroby genetyczne, nietolerancje pokarmowe), pytania osobiste (np. o charakter wykonywanej pracy, godziny pracy, ilość spożywanych posiłków w ciągu dnia, godziny posiłków, możliwość podgrzewania posiłków w pracy, ulubione produkty, ulubione posiłki, nielubiane produkty) i pytania o pomiary (np. o obwód talii). Analiza wywiadu pozwala dietetykowi poznać pacjenta i zacząć planowanie diety lub przebiegu konsultacji dietetycznej.

Drugi etap współpracy dietetycznej w chorobie to przesłanie aktualnych wyników badań do dietetyka. Jeśli nie wiesz jakie badania wykonać to skontaktuj się z dietetykiem przed podjęciem współpracy.

Trzecim lecz nieobowiązkowym etapem jest odbycie konsultacji z dietetykiem. W przypadku gdy pacjent uważa, że uzupełnienie wywiadu żywieniowego może być niewystarczającym źródłem informacji na temat zdrowia pacjenta, to możliwym jest zamówienie pakietu współpracy dietetycznej z konsultacją dietetyczną. Podczas spotkania z dietetykiem omówisz dokładny cel sylwetkowy i zdrowotny, dokładnie przekażesz informacje na temat pracy i możliwości jedzenia posiłków przed pracą, w trakcie pracy i po pracy, uporządkujesz sobie informacje na temat zaleceń żywieniowych w Twoim stanie zdrowia i upewnisz się, że dietoterapia choroby, z którą się zgłaszasz będzie skuteczna. Podczas konsultacji dietetycznej omówione zostaną też wyniki badań i ustalony zostanie plan wykonania kolejnych badań, który posłuży nam za jeden z elementów monitorowania postępów zdrowotnych.

Czwarty etap współpracy dietetycznej w chorobie to wprowadzenie i utrzymanie planu dietetycznego. W Bhealthy plany dietetyczne to najbardziej dopieszczony element współpracy dlatego pacjenci z łatwością trzymają się zaleceń żywieniowych. Jadłospisy przygotowywane są od podstaw, każdy jadłospis przygotowywany jest indywidualnie w oparciu o informacje zawarte w wywiadzie żywieniowym i informacje omówione podczas konsultacji dietetycznej (jeśli miała miejsce). Każdy jadłospis zawiera wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne dostosowane do celu sylwetkowego i zdrowotnego, każdy jadłospis zawiera także podział wszystkich makroskładników (np. białko) i wszystkich mikroelementów (np. wapń) oraz przeliczane zapotrzebowanie na błonnik pokarmowy, które zależy głównie od stanu zdrowia pacjenta. Każdy jadłospis zawiera również propozycję godzin spożywania posiłkówdokładnie opracowane przepisy (czyli listy składników, sposoby przygotowania i czas poświęcony na przygotowanie posiłku), tygodniową listę zakupów, której już nie trzeba przygotowywać samodzielnie, indywidualne zalecenia żywieniowe w ramach edukacji pacjenta oraz dostęp do aplikacji z Twoją indywidualną dietą.

Piątym etapem jest utrzymanie stałego kontaktu z dietetykiem przez cały etap współpracy dietetycznej. Po otrzymaniu jadłospisu dietetyk Cię nie opuści. Po tygodniu diety otrzymasz maila z pytaniem o przebieg diety. W odpowiedzi na wiadomość możesz opisać swoje odczucia, wspomnieć o ulubionych posiłkach, napisać o produktach, które ewentualnie Ci nie posmakowały lub nasiliły objawy chorobowe - po prostu dać znać jak poszedł Ci Twój pierwszy dietetyczny tydzień życia. Wszystkie prośby, uwagi i sugestie zostaną wysłuchane, a w razie potrzeby zmian w jadłospisie możesz spodziewać się czegoś czego inni dietetycy nie oferują - faktycznych zmian w jadłospisie. Takiego samego kontaktu możesz spodziewać się po drugim tygodniu diety. Po trzecim tygodniu otrzymasz raport okresowy do wypełnienia, który posłuży dietetykowi do przygotowania pierwszej dokładnej analizy postępów, która będzie zawierać wykresy z masą ciała i pomiarami obwodów, omówienie postępów sylwetkowych i zdrowotnych oraz porady na następny miesiąc diety, który będzie można przeprowadzić wspólnie z dietetykiem lub samodzielnie. Decyzja o przedłużeniu współpracy będzie zależeć od Ciebie. Dodam tylko, że 95% pacjentów Bhealthy przedłuża współpracę dietetyczną po pierwszym miesiącu.
Piąty etap czyli utrzymanie stałego kontaktu z dietetykiem jest szczególnie istotny we współpracy dietetycznej w Bhealthy. Jestem autorem szkolenia dla dietetyków pt. "Jak ważny jest stały kontant z pacjentem", w którym uczę aspirujących dietetyków i dietetyków "wyjadaczy" o efektywnych sposobach kontaktu z pacjentem dietetycznym. Stworzyłem autorski sposób na kontakt z pacjentami, który przynosi im lepsze rezultaty zdrowotne i sylwetkowe, pozwala podtrzymać motywację, kontrolować postępy i nieść pomoc w sytuacjach wymagających niezwłocznej reakcji.

Szósty etap współpracy dietetycznej w chorobie odbywa się po przedłużeniu współpracy. W takiej sytuacji następuje aktualizacja jadłospisu czyli zmiana kaloryczności, makroskładników, mikroelementów i błonnika pokarmowego (gdy jest to wymagane) oraz odświeżenie posiłków. To Ty decydujesz o tym ile posiłków zostanie wymienionych w Twoim jadłospisie - raport okresowy wypełniony na piątym etapie współpracy zawiera pytanie o to ile % jadłospisu ma zostać wymienione. Nowe założenia dietetyczne, nowe posiłki i odświeżony dostęp do aplikacji z dietą pozwoli Ci komfortowo utrzymać dietę przez kolejny miesiąc.

Znasz już przebieg współpracy dietetycznej w chorobie i wiesz już, że słowo "dietoterapia" tylko brzmi groźnie. U boku dobrego dietetyka klinicznego dieta w chorobie jest przyjemnym doświadczeniem, które mimo potencjalnych ograniczeń pokarmowych urozmaici Twoją kuchnię i poprawi stan zdrowia na zawsze! Gotów na współpracę dietetyczną? Zamów dietę tutaj: Współpraca dietetyczna w chorobie

Diety cud nie istnieją

Jestem przeciwny dietom, których celem jest jak najszybsze osiągniecie rezultatów sylwetkowych. W 100% przypadków takie diety umyślnie wprowadzają ludzi w błąd i szerzą nieprawdziwe informacje na temat żywienia. Przykładem diety cud jest nieuzasadnione jedzenie mniej niż 1200 kcal dziennie lub wykluczanie całych grup produktów np. węglowodanów. Zamiast tego jestem zwolennikiem racjonalnych zmian nawyków żywieniowych. W ten sposób osiąga się cele długoterminowe, unika efektu jojo oraz zastojów na wadze.
We współpracy z pacjentem bazuję tylko na indywidualnych planach dietetycznych. Przygotowuję je od podstaw, mając na uwadze informacje zawarte w wywiadzie żywieniowym. Dieta przygotowywana jest pod Twoje preferencje żywieniowe i tryb życia. Decydując się na współpracę dietetyczną gwarantuję Ci korzystanie z wiedzy potwierdzonej naukowo i oferuję podejście z jakim nie miałeś jeszcze do czynienia. Sprawdź więcej informacji na temat bestsellerowej współpracy dietetycznej w Bhealthy - Współpraca dietetyczna dla osób zdrowych lub Współpraca dietetyczna z dietoterapią.

Diety dla pary

W ofercie Bhealthy najbardziej docenianym pakietem dietetycznym jest dieta dla pary. Klienci cenią ją dlatego, że automatycznie naliczany jest rabat 50% na drugi plan dietetyczny. Dzięki temu dwie osoby cieszą się z osiąganych postępów zdrowotnych i sylwetkowych oraz oszczędności czasowej i finansowej. Więcej na temat diety dla pary dowiesz się tutja - Dieta dla pary.

Stały kontakt z dietetykiem

Kontakt pomiędzy dietetykiem a pacjentem to filar, na którym opiera się współpraca dietetyczna. Każdy pacjent jest w stałym kontakcie mailowym z dietetykiem - w sytuacjach niecierpiących zwłoki udostępniam także numer swojego telefonu. Nikt nie jest pozostawiony samemu sobie po otrzymaniu planu dietetycznego!

Konsultacje dietetyczne

Przy wyborze pakietu z pierwszą konsultacją dietetyczną spotkamy się na wideorozmowie i omówimy wszystkie elementy, które pomogą Ci osiągnąć cel zdrowotny i sylwetkowy. Tym samym unikniesz problemów wynikających z przyjmowania nieprawdziwych informacji szerzonych w internecie i zagwarantujesz sobie prawidłowy start z dobrymi nawykami żywieniowymi. Podczas każdej kolejnej konsultacji dietetycznej będziemy omawiać postępy i dostosowywać zalecenia do obecnego stanu zdrowia np. nowych wyników badań, nowej opinii lekarskiej, itd. Pierwszą i kolejne konsultacje dietetyczne zamówisz tutaj - Konsultacja dietetyczna z jadłospisem lub Konsultacja dietetyczna bez jadłospisu.

E-booki

Poza współpracą indywidualną zajmuję się tworzeniem e-booków dietetycznych. Nie są to kolejne książki kucharskie z setką arcytrudnych przepisów ani pięciostronicowe książeczki z fit deserami. W e-bookach z Bhealthy znajdziesz gotowe diety z tematycznymi przepisami, listami zakupów i propozycją zamienników. Te e-booki dietetyczne będą stanowić dożywotnie urozmaicenie Twojej kuchni. Obecni posiadacze e-booków z serii Gotuj z dietetykiem: Kuchnie świata mówią o nich jak o budżetowej wersji współpracy indywidualnej. Dołącz do zadowolonych klientów i zdecyduj się na zakup własnego e-booka już teraz! Więcej informacji. 

Dietetyk kliniczny online - Hubert Wojarski

Jeśli szukasz dietetyka, który do każdego klienta i pacjenta podchodzi indywidualnie to zachęcam do współpracy. Nie pożałujesz swojego wyboru!

Masz pytania?

pøatki

Masz pytania?

Znajdź odpowiedź w zakładce

faq

lub

Skontaktuj się ze mną

*
*
*