FAQ - często zadawane pytania

Pyszny obiad - kasza jaglana, smażony łosoś, fasolka szparagowa i pomidorki kotajlowe.

Czy diety w Bhealthy są czasochłonne?

Czas jaki chcesz przeznaczyć na przygotowanie posiłków to jeden z elementów, który biorę pod uwagę podczas przygotowywania planu żywieniowego. Jeśli masz ograniczony czas to koniecznie napisz o tym w wywiadzie żywieniowym.
Dodatkowo - zaplanowany jadłospis z pewnością przyczyni się do oszczędzania czasu na planowaniu posiłków, szukaniu przepisów i robieniu listy zakupów.

Czy produkty do diety są tanie?

Podczas przygotowywania jadłospisów uwzględniam budżet jakim dysponujesz na tygodniowe zakupy spożywcze. Jestem w stanie przygotować dietę opierającą się na najtańszych produktach dostępnych w markecie, zachowując prozdrowotność i odżywczość jadłospisu. Jeśli konkretny budżet jest dla Ciebie ważny to uwzględnij go w wywiadze żywieniowym.
Ważne - z zaplanowanym planem żywieniowym i mądrym robieniem zakupów możesz oszczędzić nawet 25% na zakupach spożywczych. Równowartość miesięcznej współpracy z dietetykiem może się w całości zwrócić!

Co muszę wiedzieć na temat konsultacji dietetycznej online?

Konsultacja dietetyczna online to spotkanie z dietetykiem za pośrednictwem wideorozmowy lub połączenia telefonicznego. Jakość usługi nie odbiega od standardowej wizyty w gabinecie dietetyka. Ogromnym plusem jest oszczędność czasu na dojeździe oraz komfort przebywania we własnym domu.

W ofercie znajduje się pierwsza konsultacja dietetyczna - przeznaczona dla pacjentów, którzy nie posiadają dokumentacji medycznej w Bhealthy (nie korzystano wcześniej z konsultacji). Istnieje także możliwość wyboru kolejnej konsultacji dietetycznej, która przeznaczona jest dla pacjentów po pierwszej konsultacji dietetycznej.

Konsultacje dietetyczne odbywają się w godzinach 10:00-20:00 od poniedziałku do piątku z wykorzystaniem aplikacji Zoom lub poprzez połączenie telefoniczne. Termin spotkania jest ustalany po złożeniu zamówienia i zaksięgowaniu płatności. Czas trwania konsultacji to 30-40 min.

Przed konsultacją dietetyczną niezbędne jest uzupełnienie wywiadu żywieniowego. Dzięki temu nasze spotkanie zostanie zaplanowane i wykorzystamy wszystkie cenne minuty.

W ofercie znajdują się pojedyncze konsultacje dietetyczne. Nie ma możliwości wyboru pakietu kilku konsultacji, ale istnieje możliwość umawiania kolejnych "wizyt" z wyprzedzeniem.

Zapoznaj się z dokładnym przebiegiem konsultacji dietetycznej klikając TUTAJ.

Co wchodzi w zakres miesięcznej współpracy dietetycznej?

 • Jadłospis na 4 tygodnie - każdy tydzień jest inny. Przygotowany zostaje on na podstawie indywidualnie wypełnionego wywiadu żywieniowego.
 • Autorskie przepisy dołączone do każdego posiłku.
 • Lista zakupów na każdy tydzień diety.
 • Materiał edukacyjny w postaci zaleceń związanych z nawadnianiem i niezbędną suplementacją. Zawarte są w nim także porady dotyczące przygotowanego planu dietetycznego.
 • Stały kontakt na czas trwania współpracy.
 • Analiza postępów, po trzecim tygodniu współpracy uzupełniany jest raport okresowy, na podstawie którego przygotowywane są wykresy z masą ciała i pomiarami obwodów ciała. Wizualizowane są postępy i omawiane szczegóły.
 • Dostęp do aplikacji na czas trwania współpracy - będzie zawierać się w niej Twój plan dietetyczny, do którego będziesz mieć wygodny dostęp z telefonu

Zapoznaj się z dokładnym opisem współpracy dietetycznej dla osób zdrowych klikając TUTAJ
Lub przejdź do opisu diety dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi klikając TUTAJ

Co wchodzi w zakres tygodniowej diety?

 • Jadłospis na 1 tydzień - z możliwością powtarzania przez 4 tygodnie. Przygotowany zostaje on na podstawie indywidualnie wypełnionego wywiadu żywieniowego.
 • Autorskie przepisy dołączone do każdego posiłku.
 • Lista zakupów na cały tydzień diety.
 • Materiał edukacyjny w postaci zaleceń związanych z nawadnianiem i niezbędną suplementacją. Zawarte są w nim także porady dotyczące przygotowanego planu dietetycznego.
 • Stały kontakt przez okres od jednego do czterech tygodni diety w zależności od okresu powtarzania tygodniowego jadłospisu.
 • Dostęp do aplikacji przez okres czterech tygodni diety.

Analizy postępów odbywają się podczas kolejnych konsultacji dietetycznych.

Zapoznaj się z dokładnym opisem klikając TUTAJ

Jakimi chorobami dietozależnymi się zajmujesz?

Choroby i schorzenia gospodarki węglowodanowej:
Insulinooporność, Cukrzyca typu 2, Hipoglikemia reaktywna

Choroby i schorzenia tarczycy:
Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Guzki i wole tarczycy

Choroby i zaburzenia krążenia:
Nadciśnienie, Podwyższony cholesterol, Miażdżyca, Choroba wieńcowa

Choroby i zaburzenia kobiece:
PCOS, Endometrioza, Zaburzenia miesiączkowania

Choroby przewodu pokarmowego:
Refluks, Choroba wrzodowa, Kamica żółciowa, Stłuszczenie wątroby, IBS, SIBO

Choroby skóry:
Trądzik, Łuszczyca, Atopowe zapalenie skóry, Łojotokowe zapalenie skóry

Nieswoiste choroby zapalne jelit:
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, Choroba Leśniowskiego-Crohna

Choroby i zaburzenia psychiczne:
Depresja, stany lękowe, kryzys psychiczny, ADHD (u dorosłych)

Pozostałe choroby:
Anemia, Sarkoidoza

Nietolerancje pokarmowe:
Laktoza, Kazeina, Gluten, Pszenica

O przebiegu dietoterapii z dietetykiem klinicznym przeczytasz klikając TUTAJ

Jeśli jesteś zdecydowany na miesięczną współpracę z dietetykiem klinicznym to kliknij TUTAJ

Czy na diecie w Bhealthy na pewno osiągnę swoje cele?

Jako doświadczony dietetyk doskonale wiem, że efektów nie można zagwarantować. Posiadanie diety to połowa sukcesu. Aby osiągnąć swoje cele zdrowotne i sylwetkowe trzeba tej diety przestrzegać, a niekiedy wykroczyć poza aspekt dietetyczny i zadbać np. o aktywność fizyczną. Gwarantuję jednak, że podczas przygotowywania planu dietetycznego będę miał na uwadze wszystko co pomoże Ci osiągnąć Twoje cele.

Co jeśli posiłek z planu dietetycznego mi nie posmakuje?

Preferencje żywieniowe to kolejny element, który biorę pod uwage podczas przygotowywania planów dietetycznych. W wywiadzie żywieniowym przeznaczona jest cała sekcja na pytania dotyczące produktów lubianych i nielubianych. Czasami pacjenci zapominają o wyszczególnieniu jakiegoś produktu nielubianego i dochodzi do wprowadzenia go do planu dietetycznego, co wtedy?

Napisz do mnie maila i opisz który produkt Ci nie odpowiada. W przeciągu 24h skoryguję Twoją dietę lub poradzę Ci jak dokonać zmiany samodzielnie bez ingerowania w Twój plan dietetyczny.

Czy muszę ważyć produkty? Kiedy to robić?

Ważenie wszystkich produktów to nieodłączna część prawie każdego jadłospisu. Nie Twojego! W planach żywieniowych w Bhealthy podaję także miary domowe (np. łyżka oleju lub połowa papryki). Dzięki temu nie musisz ważyć wszystkich składników, a tylko, te których miary domowe są trudno określane. Waga kuchenna nadal będzie obowiązkowa w przypadku odmierzania np. 75g makaronu czy 200g fileta z kurczaka.

Kiedy ważyć i określać miary domowe produktów?

 • Zawsze rób to przed obróbką termiczną. Zważ makaron przed ugotowaniem, a kurczaka przed smażeniem.
 • Po pozbyciu się niejadalnych części produktu. Banana zważ po obraniu ze skóry, a paprykę po wydłubaniu gniazda.

Kiedy mój plan dietetyczny zostanie odświeżony?

Jeśli zakupiony został pakiet współpracy dietetycznej na 4 tygodnie, to jadłospis zaktualizowany zostanie po przedłużeniu współpracy dokonując ponownego zakupu pakietu dietetycznego. Plan zostanie zaktualizowany na podstawie raportu okresowego.

Jeśli zakupiony został pakiet współpracy dietetycznej na 12 tygodni, to jadłospis zostanie zaktualizowany w trakcie trwania czwartego tygodnia Twojej obecnej diety - dzięki temu gwarantujemy sobie ciągłość współpracy. Plan zostanie zaktualizowany na podstawie raportu okresowego.

Jeśli zakupiona została dieta tygodniowa, to jadłospis zostanie zaktualizowany po ponownym zakupie tygodniowej diety lub po rozszerzeniu do współpracy dietetycznej 4-12 tygodni. Plan zostanie zaktualizowany na podstawie kolejnej konsultacji lub na podstawie raportu okresowego.

Czy w Bhealthy przygotowuje się diety roślinne?

Bhealthy słynie z różnorodności - plany dietetyczne przygotowuję w wersjach mięsnych, rybnych, fleksitariańskich, wegetariańskich i wegańskich. Nie zapomnij wspomnieć o swoich preferencjach dotyczących spożywania mięsa i produktów odzwierzęcych w wywiadzie żyywieniowym.

Diety roślinne przygotowuję w oparciu o nowoczesne podejście do dietetyki. Nie musisz obawiać się o niedobory w swojej diecie. Ewentualne braki uzupełnimy podstawową suplementacją.

Czy można wykupić dietę dla pary?

Współpraca dietetyczna na podstawie diety dla pary jest możliwa i niesie ze sobą wiele benefitów!

Kiedy dieta dla pary jest dobrym wyborem?

 1. Gdy chcecie oszczędzić 50% kosztów na drugim pakiecie dietetycznym.
 2. Gdy chcecie oszczędzić czas na wspólnym gotowaniu i robieniu zakupów.
 3. Gdy chcecie wzajemnie motywować się osiąganymi postępami.
 4. Gdy oboje jesteście w podobnym stanie zdrowia.

Jak skorzystać z oferty?
Kliknij TUTAJ

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się ze mną

Formularz kontaktowy

*
*
*